Sistem Tarayıcınızı Tanıyamadı Sitede Sorun Yaşayabilirsiniz!!! Lütfen Bu Durumu Site Yönetimine Bildirin
Sansürlü 'Köpeğin Ölümü' Açık Radyo'da Sansürlü Köpeğin Ölümü Açık Radyo'da Açık Radyo'nun yeni yayın döneminde her çarşamba radyo tiyatrosu yapılacak. İlk oyun, Adalet Ağaoğlu'nun TRT'nin sansürüne uğramış ve hiç yayınlanmamış eseri Köpeğin Ölümü. A
Şuan Eregli78 de7 Kişi Online Dosya Yükle
ANASAYFA SOHBET FORUM HABERLER EMEK YAZILARI KÖŞE YAZARLARI FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ
 
 
CANLI DESTEK
eregli78.com DUYURU : (eregli78.com@windowslive.com)Adresine tüm dostlarımızdan haber,resim,belge vb. göndermelerini bekliyoruz -
» Haberler
[ ] ["] [&] [‘] [’] [“] [”] [<] [0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [A] [B] [C] [Ç] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [İ] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [Ö] [P] [R] [S] [Ş] [T] [U] [Ü] [V] [W] [Y] [Z]
Güncel
   Guncel (1223)
EmektenHaberler
   EmektenHaberler (121)
EreğliHaberleri
   EregliHaberleri (8)
KültürSanat
   KültürSanat (167)
Ereğlice
   Ereglice (7)
Tarihte Bugün
   TarihteBugün (37)
DevrimciÖnderler
   DevrimciÖnderler (18)
DünyadanHaberler
   DünyadanHaberler (151)
Eregli78Dernegi
   Eregli78Dernegi (12)
» Sansürlü "Köpeğin Ölümü" Açık Radyo'da
Sansürlü "Köpeğin Ölümü" Açık Radyo'da
Açık Radyo'nun yeni yayın döneminde her çarşamba radyo tiyatrosu yapılacak. İlk oyun, Adalet Ağaoğlu'nun TRT'nin sansürüne uğramış ve hiç yayınlanmamış eseri Köpeğin Ölümü.
Açık Radyo, altı yıl sonra yeniden radyo tiyatrosu yapıyor. İlk konuk TRT'nin sansürüne uğramış ve hiç yayınlanmamış "Köpeğin Ölümü" eseri ile Adalet Ağaoğlu.
"Altıdan Sonra Tiyatro" ve "Açık Radyo" işbirliğiyle radyonun 36. yayın döneminde hem radyo için yazılmış tiyatro oyunlarını, hem de yazarların tiyatro metinlerinin radyo uyarlamalarını dinleyeceksiniz.
Açık Radyo'da altı sene önce, iki sezon devam eden radyo tiyatrosu programı "Filifu", bu yıl yoluna "Filifu'dan Sesler" ile devam ediyor.
Daha önceki programda Sofokles'ten Anton Çehov'a, Dario Fo'dan İonesco'ya pek çok yazarın metinleri radyoya uyarlanmıştı.
Şimdi "Filifu'dan Sesler", Türkçe edebiyatın klasik tiyatro metinlerine yöneliyor; ilk konuk Adalet Ağaoğlu.
Geçtiğimiz sene çıkan "Çağımızın Tellalı" isimli kitabında Ağaoğlu'nun 1952-1971 yılları arasında yazdığı altı radyo oyunu bir araya getirilmişti. Yazarın 1971'de yazdığı ve TRT'nin sansürüne takıldığı için dinleyicisine hiç ulaşmamış "Köpeğin Ölümü", radyo tiyatrosu serisinin ilk durağı olacak.
Üç bölüm halinde yayınlanacak "Köpeğin Ölümü"nün ardından radyo oyunları, Nazım Hikmet, Haldun Taner, Güngör Dilmen, Vasıf Öngören ve Oğuz Atay'ın metinleriyle devam edecek.
"Filifu'dan Sesler"i çarşamba akşamları saat 19.00'da, 94.9 Açık Radyo'da yayınlanan "Açık Dergi" programında dinleyebilirsiniz.
Dün ilk bölümü yayınlanan programı Açık Radyo'nun internet sitesinden dinleyebilirsiniz. (NV)

İstanbul - BİA Haber Merkezi 01 Kasım 2012, Perşembe

Yazan eregli78 | 01.11.2012 16:33:49 | Puan Ver : 0 | Yorumlar : 0 | Okunma : 9296 | Yazdır | Gönder | Word indir
    
» Haber Ara

Başlıklarda : Haberlerde :
» Haber Ekle
Editörü Aç» Menü
» Ana Menü Ana Sayfa Forum Haberler Dosyalar Ereğli Yaziları Köşe Yazarları Resimler Videolar Üyeler Ziyaretçi Defteri » Araçlar Admine Ilet Tavsiye Gönder E-Mail Gönder TELEVİZYON Radyolar
»Copyright
2008 © Eregli78.com (CCP Portal)