Sistem Tarayıcınızı Tanıyamadı Sitede Sorun Yaşayabilirsiniz!!! Lütfen Bu Durumu Site Yönetimine Bildirin
Beyoğlu Sineması Destek Bekliyor Beyoğlu Sineması Destek Bekliyor Beyoğlu Sineması maddi zorluklar yüzünden kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Sinemanın yaşatılması için bir kampanya başlatılırken sahibi Pervin Tan kuruluşun Türk sineması için anlam
Şuan Eregli78 de8 Kişi Online Dosya Yükle
ANASAYFA SOHBET FORUM HABERLER EMEK YAZILARI KÖŞE YAZARLARI FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ
 
 
CANLI DESTEK
eregli78.com DUYURU : (eregli78.com@windowslive.com)Adresine tüm dostlarımızdan haber,resim,belge vb. göndermelerini bekliyoruz -
» Haberler
[ ] ["] [&] [‘] [’] [“] [”] [<] [0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [A] [B] [C] [Ç] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [İ] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [Ö] [P] [R] [S] [Ş] [T] [U] [Ü] [V] [W] [Y] [Z]
Güncel
   Guncel (1223)
EmektenHaberler
   EmektenHaberler (121)
EreğliHaberleri
   EregliHaberleri (8)
KültürSanat
   KültürSanat (167)
Ereğlice
   Ereglice (7)
Tarihte Bugün
   TarihteBugün (37)
DevrimciÖnderler
   DevrimciÖnderler (18)
DünyadanHaberler
   DünyadanHaberler (151)
Eregli78Dernegi
   Eregli78Dernegi (12)
» Beyoğlu Sineması Destek Bekliyor
Beyoğlu Sineması Destek Bekliyor
Beyoğlu Sineması maddi zorluklar yüzünden kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Sinemanın yaşatılması için bir kampanya başlatılırken sahibi Pervin Tan kuruluşun Türk sineması için anlamını anlattı, belediye, bakanlık ve sponsorlardan destek istedi.
Beyoğlu Sineması'nın yaşaması için bir kampanya başlatıldı.
"Beyoğlu Sineması geleceğindir kapatılamaz" sloganıyla internet üzerinden yürütülen kampanya maddi olarak yaşadığı zorluklar yüzünden kapanma noktasına gelen sinemanın yaşatılmasını, olası sponsorların ve ilgili kurumların harekete geçmesini amaçlıyor.
Kampanyanın içeriğini ve kampanyaya neden olan koşulları Beyoğlu Sineması'nın sahibi Pervin Tan'la konuştuk.
Dünyada ve Türkiye'de ticari filmlere, gişe hasılatı getirecek filmlere yönelik özendirmeyi vurgulayan Tan bu durumun seyirci sayısına yansıdığını ve ayakta kalmalarının zorlaştığını hatırlattı.
Beyoğlu Sineması'nın tavrı
Sinemanın kapanmasının yaratıcı Türk sinemasına zarar vereceğini anlatan Tan, Beyoğlu Sineması'nın ilk kurulduğu andan beri bu yöndeki tavrına dikkat çekti.
"11 Aralık 1989'da açıldığı zaman hem Beyoğlu hem de Türkiye sineması dibe vurmuş durumdaydı. 30 yıl sonra ilk defa Türkiye'de bir sinema salonu açılıyordu.
"Açıldığı gün bütün yabancı şirketlerin genel müdürleri bizi yemeğe çıkardı, Hollywood'dan bize talimat gelmiş, kendi şirketlerinin filmlerini oynatmamız için.
"Ben o gün ortaklarım adına yaptığım konuşmada, kusura bakmayın, tozlu raflarda bir Türk sineması var, bir yerli filmle bu açılışı yapacağız dedik. Tozlu raflarda Şahin Kaygun'un Dolunay filmi vardı onunla açtık.
"Bütün sinemacılar moralle doldu Beyoğlu Sineması'na; projeleriyle, filmleriyle... Biz de siz yeter ki üretin, bir salonunuz var dedik... Bir kale gibi oldu Beyoğlu Sineması."
Destek için hareket
Şu andaki durumun artık kendilerini aştığını, sinemanın yıllardır sadece çalışanlarının karnının doyduğu bir kuruluş olduğunu söyleyen Pervin Tan herkesin harekete geçmesini istedi.
"Herkes kendisi için artık ne yapabilirim de sinemayı kapatmam çabasına girmek zorunda.
"Personel maaşı, kira gibi temel maliyetler için aylık 30 bin liraya ihtiyaç var.
"Özellikle Beyoğlu Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Kültür Bakanlığı, sponsorlar gibi kuruluşlar destek verir ve bize aracılık ederlerse inanıyorum ki derhal kurtulacaktır sinema."
Ne yazık ki, şu ana kadar Türk sinemasına bir süredir destek veren Kültür Bakanlığı'ndan da Beyoğlu Belediyesi'nden de beklenen destek gelmemiş durumda.
Belediyenin tavrı
Tan Kültür Bakanlığı'nın yapımına destek verdiği filmlerin gösterilerek seyirciye ulaşmasına da destek vermesi gerektiğinin altına çizdi. Belediyenin ya da bakanlığın hiç olmazsa sponsor bulunmasında yardımcı olabileceğini belirtti.
Bir ara Beyoğlu Belediyesi'yle yaptıkları görüşmelerde, her ay belediyeye ücretsiz olarak yoksul öğrencilere dağıtılacak on bin liralık bilet verme konusunda anlaştıklarını da anlattı Tan. Ancak daha sonra belediye yönetmeliğin bu zemini sağlamadığını gerekçe göstererek projeden vazgeçmiş.
Pervin Tan kampanyanın belediyenin desteğini sağlamak için önemli olduğunu da vurguladı. (YY)
Beyoğlu Sineması'nın açık kalabilmesini amaçlayan kampanyaya destek vermek için tıklayınız.

İstanbul - BİA Haber Merkezi 09 Kasım 2012, Cuma

Yazan eregli78 | 09.11.2012 16:14:14 | Puan Ver : 0 | Yorumlar : 0 | Okunma : 7001 | Yazdır | Gönder | Word indir
    
» Haber Ara

Başlıklarda : Haberlerde :
» Haber Ekle
Editörü Aç» Menü
» Ana Menü Ana Sayfa Forum Haberler Dosyalar Ereğli Yaziları Köşe Yazarları Resimler Videolar Üyeler Ziyaretçi Defteri » Araçlar Admine Ilet Tavsiye Gönder E-Mail Gönder TELEVİZYON Radyolar
»Copyright
2008 © Eregli78.com (CCP Portal)