Sistem Tarayıcınızı Tanıyamadı Sitede Sorun Yaşayabilirsiniz!!! Lütfen Bu Durumu Site Yönetimine Bildirin
Rusya Diplomatik Çözüm Arayışında SURİYE Rusya Diplomatik Çözüm Arayışında Rusya Suriye Muhalefeti Koalisyonu'nu görüşmeye çağırdı. BM Özel Temsilcisi Brahimi de Rusya gibi Cenevre Anlaşması'nı vurgulayarak Suriye'yi seçime götürecek bir geçiş hüküme
Şuan Eregli78 de2 Kişi Online Dosya Yükle
ANASAYFA SOHBET FORUM HABERLER EMEK YAZILARI KÖŞE YAZARLARI FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ
 
 
CANLI DESTEK
eregli78.com DUYURU : (eregli78.com@windowslive.com)Adresine tüm dostlarımızdan haber,resim,belge vb. göndermelerini bekliyoruz -
» Haberler
[ ] ["] [&] [‘] [’] [“] [”] [<] [0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [A] [B] [C] [Ç] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [İ] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [Ö] [P] [R] [S] [Ş] [T] [U] [Ü] [V] [W] [Y] [Z]
Güncel
   Guncel (1223)
EmektenHaberler
   EmektenHaberler (121)
EreğliHaberleri
   EregliHaberleri (8)
KültürSanat
   KültürSanat (167)
Ereğlice
   Ereglice (7)
Tarihte Bugün
   TarihteBugün (37)
DevrimciÖnderler
   DevrimciÖnderler (18)
DünyadanHaberler
   DünyadanHaberler (151)
Eregli78Dernegi
   Eregli78Dernegi (12)
» Rusya Diplomatik Çözüm Arayışında
SURİYE
Rusya Diplomatik Çözüm Arayışında
Rusya Suriye Muhalefeti Koalisyonu'nu görüşmeye çağırdı. BM Özel Temsilcisi Brahimi de Rusya gibi Cenevre Anlaşması'nı vurgulayarak Suriye'yi seçime götürecek bir geçiş hükümeti önerdi.
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Rusya Devlet Başkanlığı Ortadoğu Özel Elçisi Mihail Bogdanov ülkesinin Suriye Muhalefeti Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmed Muaz El Hatib'e görüşme için bir davetiye ilettiğini açıkladı.
Bogdanov Rusya'nın Koalisyon temsilcileriyle Moskova'da veya Cenevre ve Kahire dahil yurtdışında görüşmeye hazır olduğunu bildirdi.
Koalisyonu daha önce 130'dan fazla ülke Suriye'nin tek meşru temsilcisi olarak tanıdığını duyurmuştu.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Rusya'nın 2013'teki önceliklerini açıklarken, rejim değişikliğine yönelik operasyonları meşrulaştırma çabalarına karşı koyacaklarını söylemişti.
Cenevre vurgusu
Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği'nin Suriye Özel Temsilcisi Lahdar Brahimi, Suriye'deki krizin birkaç ay içinde çözülmesi için gereken tüm önerilerin, Eylem Grubu'nun Cenevre Anlaşması'nda yer aldığını bildirdi.
Brahimi Suriye'de genel seçimlere kadar yönetimi alacak geçici bir hükümet kurulmasını önerdi. Ancak geçici hükümette Beşar Esad'ın bulunup bulunmayacağı konusuna açıklık getirmedi.
Dün Suriye temaslarının sonunda, Şam'daki basın toplantısında konuşan Brahimi, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a "Rusya-ABD ortak önerisi"ni ilettiği yönündeki iddiaları da yalanladı, böyle bir önerinin bulunmadığını vurguladı.
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç de benzer şekilde dün, Suriye sorununun çözümüyle ilgili bir Rusya-ABD ortak planı olmadığını bildirdi.
Lukaşeviç, Rusya'nın görüşmeler yaptığını ve Suriye'de mevcut iktidar ve muhalefet temsilcilerinden geçiş hükümetinin kurulmasını öngören Cenevre anlaşmasını temel aldığını belirtti. (YY)
Bu haberde Rusya'nın Sesi, Amerika'nın Sesi ve BBC Türkçe'den faydalanılmıştır.

Moskova-Şam - BİA Haber Merkezi 28 Aralık 2012, Cuma

Yazan eregli78 | 28.12.2012 11:51:51 | Puan Ver : 0 | Yorumlar : 0 | Okunma : 6938 | Yazdır | Gönder | Word indir
    
» Haber Ara

Başlıklarda : Haberlerde :
» Haber Ekle
Editörü Aç» Menü
» Ana Menü Ana Sayfa Forum Haberler Dosyalar Ereğli Yaziları Köşe Yazarları Resimler Videolar Üyeler Ziyaretçi Defteri » Araçlar Admine Ilet Tavsiye Gönder E-Mail Gönder TELEVİZYON Radyolar
»Copyright
2008 © Eregli78.com (CCP Portal)